سنگ نوروزی

ابوالفضل احمدی کارشناس تولید صنایع سنگ: جابجایی پول از مهمترین مشکلات صادرات است. به دلیل بالا رفتن نرخ ارز محصولات صنعت سنگ ایران بسیار رقابتی شده اما وجود مشکلاتی مانند جابجایی پول باعث شده تا نتوانیم در صادرات پرقدرت ظاهر شویم.

وی خاطرنشان کرد: جدا از مساله جابجایی پول دولت می تواند با ایجاد ثبات در قوانین کمک بسیار بزرگی به صادرات کند. با قوانین متغییر و بخشنامه هایی که به وفور صادر می شوند نمی توان کار صادرات را انجام داد. پروسه صادرات یک پروسه طولانی مدت است و اگر ثبات در قوانین وجود نداشته باشد نمی توان کار صادرات را به درستی انجام داد. باید قوانین به گونه ای باشند که بتوانیم با مشتری های خارجی ارتباط دائم و موثر برقرار کنیم.

وی در خصوص حضور در نمایشگاه های بین المللی گفت: با حضور در نمایشگاه های بین المللی می توان با آخرین دستاوردهای صنعت سنگ و تکنولوژی روز دنیا و شیوه های تولید آشنا شد و با تولیدکننده ها و بازرگانان خارجی ارتباط برقرار کرد و این ارتباطات را حتی بعد از نمایشگاه افزایش داد.

کارشناس تولید صنایع سنگ پاسارگاد افزود: هر سال از نمایشگاه سنگ اصفهان بازدید می کنم. تخصص و تمرکز نمایشگاه سنگ اصفهان بیشتر روی سنگ های فرآوری است و تعداد سنگ های کوپ در این نمایشگاه بسیار کم است. به هر میزان که تعداد شرکت های تولیدی در این نمایشگاه بیشتر باشد نتیجه بهتری حاصل می شود. با تقویت بخش بین الملل این نمایشگاه و حضور تجار بین المللی می توان انگیزه های لازم برای حضور شرکت های صادراتی را فراهم کرد.

درج کنیددیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *